SŁÓW KILKA O PRACY ZDALNEJ…

Jesteś osobą niepełnosprawną poszukującą pracy, najlepiej w elastycznych godzinach?

Lubisz kontakt z ludźmi, a równocześnie chciał/a/byś pracować w kapciach i w zaciszu domowym?

Ponadto chcesz zdobywać oraz rozwijać swe doświadczenia i umiejętności na różnych płaszczyznach i w szerokim zakresie?

Doskonale! Lepiej trafić nie mogłeś/aś, na rynku pracy zdalnej możesz bowiem znaleźć idealną ofertę na miarę własnych predyspozycji, potrzeb jak i ograniczeń.

No właśnie, to teraz może kilka zdań na temat tego: czym tak naprawdę jest praca zdalna? A jest ona w zasadzie dokładnie tym, co zawiera się w powyższym opisie…

Praca zdalna, nazywana też telepracą tudzież e-pracą, polega na wykonywaniu różnego rodzaju zadań powierzonych nam przez pracodawcę, z wykorzystaniem wszelkich nowoczesnych technologii (typu komputer, internet, telefon) i na ogół poza siedzibą firmy, może to być np. mieszkanie danego pracownika. Natomiast wyniki pracy wysyłane są pracodawcy przez internet, a kontakt z nim odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej, jak również internetowych komunikatorów. Krótko mówiąc: siedzisz w domu i po prostu zarabiasz… Oczywiście pracując, bo aż tak dobrze to nie ma nigdzie 😉

Taki rodzaj zatrudnienia nie jest być może odpowiedni dla realizacji każdego dowolnego zawodu i pewnie nie każdy pracownik się w nim odnajdzie, nie mniej jednak dla znacznie większego grona osób, a w szczególności osób niepełnosprawnych, jest to niewątpliwie wręcz idealny sposób zarobkowania, nie trzeba bowiem tracić czasu na dojazdy do pracy autem, irytujące stanie w korkach, bądź też na podróże środkami komunikacji miejskiej. 

To naturalnie tylko niektóre z zalet ww. modelu pracy. Do pozostałych zaliczyć można np. fakt, iż mamy tu do czynienia z szeroką rozpiętością czasu pracy, tzn. konkretnie rzecz biorąc najczęściej jest to przedział od godz. 6:00 rano aż do 18:00 wieczorem, a przy niektórych projektach nawet do 22:00, co stwarza doskonałą sytuację i komfort dla młodych rodziców, którzy to w międzyczasie i o dowolnej porze mają możliwość zrobienia sobie przerwy, w trakcie której mogą chociażby ugotować obiad, zrobić zakupy, zająć się dzieckiem etc.

Oprócz tego przed przystąpieniem do pracy na konkretnym zadaniu pracodawca zapewnia potencjalnemu pracownikowi szczegółowe przeszkolenie, dzięki któremu dokładnie wiadomo na czym mają polegać przydzielone mu obowiązki i w jaki sposób należy je wykonywać. Ponadto, co również bardzo istotne, niemal w każdej chwili możemy też liczyć na wszelkiego rodzaju pomoc merytoryczną ze strony przydzielonego nam opiekuna bądź koordynatora – wystarczy poprosić o chwilę rozmowy np. za pośrednictwem Skype’a.

Telepraca doskonale sprawdza się w przypadku pracowników, którzy analizują i przetwarzają informacje, tzw. bazy danych. Polecana jest głównie przedstawicielom wolnych zawodów, a więc m.in.: grafikom komputerowym, rysownikom, copywriterom, specjalistom SEO, redaktorom, tłumaczom, a także – o czym powyżej – młodym mamom i tatusiom, którzy pragną pogodzić pracę z opieką nad dziećmi.

Na pracy zdalnej korzystają zazwyczaj obie strony: szef i pracownik. Powyższy rodzaj pracy może wiązać się z większym wynagrodzeniem, ponieważ jeśli pracodawca oszczędza na organizacji miejsca pracy i sprzęcie dla pracownika, może tym samym przeznaczyć więcej środków na jego pensję, nie jest to jednak regułą.

A zatem tytułem podsumowania…

Plusy pracy zdalnej dla Pracodawcy:

Zatrudnienie zdalnego pracownika może być dla pracodawcy jedyną okazją na pozyskanie specjalistów, którzy mieszkają daleko od siedziby firmy. Co więcej, zdalny pracownik to oczywiste ograniczenie kosztów; pracodawca nie musi bowiem zapewniać mu chociażby miejsca pracy lub albo dostępu do internetu. Najistotniejszym jednak atutem wydaje się tu chyba fakt, że po pierwsze: każdy pracownik generuje zyski dla firmy sam z siebie, tj. własną pracą, a po drugie – w przypadku osób niepełnosprawnych: firma otrzymuje za niego dotacje ze środków PFRON.

Korzyści z pracy zdalnej dla Pracowników:

Generalnie – bazując tu na własnych doświadczeniach, jak również opiniach wielu osób wykonujących ten rodzaj pracy – największą zaletą jest niewątpliwie szeroko rozumiana WYGODA w wykonywaniu obowiązków zawodowych; np. brak konieczności wstawania z łóżka przy gorszym samopoczuciu, a ponadto na ogół elastyczne godziny pracy.


Bogusia vel Migotk@

18 lutego 2020

2 odpowiedzi na “SŁÓW KILKA O PRACY ZDALNEJ…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Skontaktuj się z nami